Szymczyk Jakub


Witajcie. Nazywam się Jakub Szymczyk i mam 11 lat. Urodziłem się jako zdrowy chłopiec. Problemy zaczęły się po kilku miesiącach. Częsty płacz, brak łaknienia, wymioty. Rodzice zaczęli mnie diagnozować i tak trafiłem do INSTYTUT Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Po wielu pobytach i badaniach okazało się, że cierpię na translokacje zrównoważoną genetyczną między 15 i21 chromosomem. Skutkiem tej choroby jest wzmożone napięcie mięśniowe lewostronne , problemy metaboliczne , zaburzenie pracy żołądka i jelit. Rozpocząłem proces rehabilitacji, która musi być kontynuowana przez całe życie, aby nie powstawały przykurcze. Z biegiem lat nie nabierałem umiejętności mowy, byłem wycofany społecznie. To skłoniło moich rodziców do dalszego diagnozowania mojej choroby .  Mam AUTYZM. Jestem pod opieką wielu specjalistów ;neurologa, logopedy, fizjoterapeuty, psychologa, terapeuty Integracji Sensorycznej. Mam wiele zaburzeń: nadwrażliwość słuchową, pokarmową i dotykową. W 2018 roku w Lublinie zakwalifikowałem się do eksperymentu medycznego podania komórek macierzystych prowadzonego przez dr hab.n.med. Magdalenę Chrościńską – Krawczyk. Terapia ta nie jest refundowana przez NFZ. Jak sama nazwa wskazuje ,jest to eksperyment medyczny. Jestem już po 5 podaniach komórek. W moim przypadku leczenie to przyniosło spore efekty zdrowotne. Poprawiła się jakość chodu, napięcia mięśniowego, zacząłem mówić, piszę, mniej mam zachowań trudnych. Moich rodziców nie stać już jednak na samodzielne finansowanie tego leczenia, którego koszty zmieniają się w raz z wiekiem i  są uzależnione od masy mojego ciała. Szacowany koszt kontynuowania terapii to 100 000 zł. Przed nami jeszcze długa droga i godziny rehabilitacji.

Kochani Przyjaciele dajcie mi proszę szansę na normalne życie i pomóżcie wspólnymi siłami sprawić abym znów mógł normalnie funkcjonować jak moi rówieśnicy….   KUBA

Numer zbiórki publicznej: 2021/28/OR
Bank Pekao S.A
SWIFT/BIC: PKOPPLPW
Numer rachunku: 90 1240 5035 1111 0011 0042 1924
IBAN: PL 90 1240 5035 1111 0011 0042 1924
Kwota do wpłacenia.
Jeżeli wpłata jest za ukcję proszę tutaj podać informację o kupionym przedmiocie, można też wpisać krótką wiadomość dla podopiecznego, lub pozostawić to pole puste.
Podaj imię (pseudonim) jaki ma się wyświetlić na liście wpłacających
Na ten adres otrzymasz potwierdzenie płatności.