Sandra Kamińska


Nazywam się Sandra Kamińska. Mam dopiero 3 latka i cierpię na kurczowe porażenie mózgu tzw. diplegię spastyczną. Moja choroba była wielkim zaskoczeniem dla moich Kochanych Rodziców. Tydzień przed swoimi drugimi urodzinkami upadłam na kolanka, zaczęłam płakać i przestałam chodzić. Zaczęłam z dnia na dzień tracić swoje umiejętności motoryczne. Przestałam biegać, wspinać się, chodzić po schodach. 20 grudnia lekarze wykonali rezonans magnetyczny mojej główki. Obraz mózgu nie był prawidłowy. Badanie wykazało, że w płacie potylicznym doszło do zmian, najprawdopodobniej o charakterze niedokrwiennym. Oprócz tego w szyszynce zlokalizowano torbiel a z ust lekarzy padły straszne słowa: kurczowe porażenie mózgu, diplegia spastyczna. Uszkodzony został ośrodek odpowiadający za tzw. dużą motorykę. Rezonans mózgu wykazał zmiany w obydwu półkulach. Przeszłam wylew ! Niemalże wszystkie umiejętności ruchowe, które  nabyłam w ciągu 2 lat zaczęły zanikać. Mam problem z utrzymaniem równowagi. Poza tym rozwijam się normalnie i jestem w normie intelektualnej dla swojego wieku. Pojawiła się dla mnie ogromna szansa abym żyła i rozwijała się jak inne zdrowe dzieci. Zabieg nazywany selektywną rizotomią grzbietową jest dla mnie szansą na to, by rozprawić się z napięciem mięśni. SDR to skomplikowany zabieg na rdzeniu kręgowym, a ponieważ mój przypadek nie jest oczywisty moi Rodzice chcą  powierzyć moje zdrowie w najlepsze ręce.

Tylko dzięki tej operacji moje nóżki będą bardziej zdolne do ruchu, a mięśnie nie pozostaną przykurczone. Według lekarzy z USA, po zabiegu będę  mogła robić to wszystko, co zdrowe dzieci! To dla mnie i moich Rodziców ogromna dawka nadziei!

Operacja ma odbyć się w Waszyngtonie w sierpniu 2021 roku a jej koszt to 190.000 zł. Do tego dochodzą bardzo wysokie koszty pobytu w USA oraz mojej bieżącej rehabilitacji jak również tej , która czeka mnie po operacji. Choć Moi Rodzice robią co mogą bo bardzo mnie kochają i jestem ich oczkiem w głowie, sami nie są w stanie pokryć tych wszystkich bardzo wysokich kosztów mojego leczenia.

Dlatego proszę Wszystkich Ludzi o wielkich sercach o pomoc. Mam szansę na normalną przyszłość. Bardzo bym chciała aby moja historia miała szczęśliwy koniec….
Mogę na Was liczyć ???…
POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE ???

Numer zbiórki publicznej: 2020/779/OR
Bank Pekao S.A
SWIFT/BIC: PKOPPLPW
Numer rachunku: 47 1240 5035 1111 0010 9635 7816
IBAN: PL 47 1240 5035 1111 0010 9635 7816
Kwota do wpłacenia.
Jeżeli wpłata jest za ukcję proszę tutaj podać informację o kupionym przedmiocie, można też wpisać krótką wiadomość dla podopiecznego, lub pozostawić to pole puste.
Podaj imię (pseudonim) jaki ma się wyświetlić na liście wpłacających
Na ten adres otrzymasz potwierdzenie płatności.